Kroměříž představila projekt Bezpečná škola v družební Nitře

přidáno: 26. 3. 2009 11:49, autor: Marie Pokorná   [ aktualizováno 26. 3. 2009 14:04 ]
Dne 25. února 2008 navštívila Nitru tříčlenná skupina z Kroměříže, vedená místostarostkou Jarmilou Číhalovou. Účelem návštěvy družebního města byla prezentace projektů Bezpečná komunita Kroměříž a Bezpečná škola.

Účastníky družebního setkání byli:
Z Nitry: Ing. František Baláž - zástupce primátora, PhDr. Dana Andělová - koordinátora projektu Zdravé město, PhDr. Erika Krištofová - Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, RNDr. Marta Rácová - Gymnázium Nitra.
Z Kroměříže: MUDr. Jarmila Číhalová, Ing. Zdeněk Vopička a Ing. Marie Pokorná.

Delegaci nejprve na magistrátu přijal zástupce primátora pan František Baláž.
Poté se účastníci setkání přemístili na Fakultu sociálních věd a zdravotnictví Univerzity Konštantína Filozofa v Nitře. Členové kroměřížské delegace zde cca 90 studentům postupně prezentovali:
  • - Úrazy jako problém a priorita – Mezinárodní projekt Bezpečná komunita a jeho aplikace v Kroměříži (Číhalová)
  • - Mezinárodní projekt Bezpečná škola (Pokorná)
  • - Bezpečné školy v Kroměříži a jejich aktivity (Vopička)
Blok prezentací a následující diskuse se setkaly s živým zájmem studentů i zástupců města Nitry.
Následovala neformální diskuse na téma komunitních projektů podpory zdraví a prevence úrazů.

Družební setkání proběhlo v přátelském duchu. Nitranští se zajímali o možnost aplikování programů na prevenci úrazů ve městě i na školách a využití příkladů z Kroměříže. Obě strany se při loučení cítily motivovány k intenzivnější vzájemné spolupráci.