Setkání zástupců bezpečných škol

přidáno: 17. 12. 2013 0:27, autor: Marie Pokorná

Kroměříž – Koncem listopadu se na ZŠ Zachar sešli poprvé společně zástupci všech českých bezpečných škol. Program Bezpečná škola je jedním ze stěžejních programů WHO a zaměřuje se na prevenci úrazů. V Evropě je v současné době designováno asi 70 škol z 12 zemí, z toho 7 škol je v Česku. ZŠ Zachar získala označení Bezpečná škola jako první v ČR a čtvrtá na světě. Kroměříž je světovým unikátem v množství škol. Kromě naší ZŠ Zachar sem patří ZŠ Slovan, ZŠ Komenského, ZŠ U Sýpek a z okolí 3. ZŠ Holešov, ZŠ Bratrství z Bystřice pod Hostýnem. Všichni účastníci setkání se shodli na prospěšnosti programu, ve kterém převážně hrou, praktickými činnostmi, vzájemným učením a hlavně soustavnou dennodenní činností děti ve školách vedou k prevenci úrazů. Účastníci poděkovali Ing. Zdeňku Vopičkovi, který byl hybnou silou v zavádění programu BŠ do kroměřížských škol. Doufáme, že se řady bezpečných škol budou stále rozšiřovat.

Mgr. Alena Skopalová, koordinátorka
programu BŠ na ZŠ Zachar

Další MŠ byla přijata do sítě Bezpečných škol.

přidáno: 6. 10. 2012 10:47, autor: Marie Pokorná

Dne 10.10. 2012 v 10.30 proběhne slavnostní předání certifikátu BEZPEČNÁ ŠKOLA v MŠ Pastelka v Chrudimi. Více zde >>

Otrokovická základní škola se zařadila do sítě Bezpečných škol

přidáno: 26. 6. 2012 22:43, autor: Marie Pokorná

Školské zařízení nyní převzalo certifikát, který je opravňuje užívat titul Bezpečná škola. Program Mezinárodní Bezpečná škola (International Safe School) ...
více v článku na zpravodajském webu zlin.cz

Bezpečná ZŠ Oskol

přidáno: 18. 6. 2012 0:29, autor: Marie Pokorná   [ aktualizováno 18. 6. 2012 0:30 ]

Projekt Bezpečná škola - jaro

V pátek 27. dubna absolvovali naši třeťáci další část projektu Bezpečná škola, který připravuje pan Vopička a běží na škole už od září. Tentokrát byl projekt zaměřený na jarní období a s ním spojené úrazy dětí při hrách a cyklistice.

Den bezpečí na 3. Základní škole Holešov

přidáno: 6. 6. 2011 11:59, autor: Marie Pokorná

Den bezpečí. Tento název nesla akce, která se konala 24. 5. na 3. Základní škole. Během dne zde probíhal program zaměřený na prevenci úrazů a bezpečnost žáků. Toto květnové dopoledne pro nás bylo velmi významné. Přivítali jsme návštěvu z Prahy z Ministerstva zdravotnictví a vyvrcholením programu bylo podepsání a předání smlouvy, kterou paní ředitelka převzala z rukou Doc. MUDr. Veroniky Benešové z Centra úrazové prevence v Praze. Tímto dokumentem vstoupila 3. ZŠ do projektu Mezinárodních bezpečných škol a jako v pořadí pátá základní škola v ČR se tak připojila ke školám z celého světa.

Kroměřížský unikát: další dvě Bezpečné školy ve světové síti WHO

přidáno: 27. 5. 2010 1:01, autor: Marie Pokorná

Kroměříž – Základní škola U Sýpek a Základní škola Komenského v úterý 25. a ve středu 26. května za účasti představitelů radnice, zástupců Světové zdravotnické organizace (WHO) a dalších hostů slavnostně podepsaly certifikát, který stvrzuje jejich členství ve společnosti pouhých třiadvaceti škol na celém světě, které mohou být díky trvalým opatřením zaměřeným na protiúrazovou prevenci označovány jako Bezpečná škola (Safe School). Kroměříži je přitom je v tomto směru raritou. V České republice jsou totiž v tuto chvíli takové školy pouze dvě a není náhodou, že obě se nacházejí v Kroměříži. Přijetím dvou nových členů se budou moci prestižním titulem ve městě pochlubit hned čtyři školy.

Mgr. Pavel Zrna
tiskový mluvčí města Kroměříže

Jak to vypadá s dopravní bezpečností v okolí škol‎‏‎‎‎‎‎‎‎‎‏‎‏‏‏‎‎‎‏‎‎‏‎‎‎‏‏‏‏‏‏‏‏‏‎‏‎‏‎‎‏‎‎‏‎‎‏‎‎‏‏‏‎‎‏‎‎‎‏‏‎‎‏‎‏‏‎‎‏‏‎‏‏‎‎‎‏‎‏‏‏‎‎‏‏‏‎‏‏‎‎‏‎‏‎‎?

přidáno: 14. 10. 2009 0:36, autor: Marie Pokorná   [ aktualizováno 15. 1. 2010 3:30 ]

O tom na Městském úřadě v Kroměříži diskutovali zástupci základních škol, učitelé i žáci, dále Policie ČR, Českého červeného kříže, odborů školství, dopravy a služeb Městského úřadu a vedení Města s Ing. Heinrichem, certifikovaným bezpečnostním auditorem z firmy HBH Projekt.

Více informací na stránce:

Kroměříž vybaví své prvňáčky reflexními přívěšky

přidáno: 28. 8. 2009 7:02, autor: Marie Pokorná

Kroměřížská radnice nakoupila přívěsky z retroreflexního materiálu a při nástupu do školy je bude předávat novým prvňáčkům. Figurky připevněné na aktovkách nebo bundách tak zlepší viditelnost malých chodců v podzimním příšeří.

MÁM K TOMU CO ŘÍCI - konalo se 16.6.2009 v Kroměříži

přidáno: 23. 6. 2009 8:24, autor: Marie Pokorná   [ aktualizováno 23. 6. 2009 11:28 ]

Pohled na bezpečnostní rizika a prevenci úrazů očima dětí a mládeže byl hlavním tématem letošní konference Bezpečné komunity Kroměříž. Konference se konala při příležitosti NÁRODNÍCH DNŮ BEZ ÚRAZŮ dne 16. června 2009 v Klubu Starý pivovar v Kroměříži. Organizátoři ve snaze obměnit a oživit akci volili nové schéma, které nazvali MÁM K TOMU CO ŘÍCI.

MORAVA 112 - zpráva, fotografie

přidáno: 12. 5. 2009 10:13, autor: Marie Pokorná

Velká akce k prezentaci Integrovaného záchranného systému se uskutečnila 5.5.2009 v Kroměříži.
Zpráva o akci je zde
Fotoalbum zde